back
Loading...

התחברות

קבלת סיסמה

back

דוחות רכזים

שלום: Name רשימת הקבוצות שלך

cancle top

איסלנד” מדינת הקרח והאש”

 מסלול פרימיום כולל שמורת לנדמננלאוגר וחצי האי סנייפלסנס

 10 לילות/11 ימים – ICEP

טיול עומק לאיסלנד בו נגיע לאזורים המוכרים והפחות מוכרים של האי הצפוני.
התפרצויות געשיות, קרחונים ותופעות טבע מעצבים את נופה הפראי של איסלנד. האי הוולקני יושב על רכס מרכז  אוקייני בין יבשת אמריקה ליבשת אירופה.
האיסלנדים הם צאצאי הוויקינגים שהתיישבו באי החל מהמאה התשיעית לספירה.
 מדי קיץ מגיעים אל האי מיליוני עופות ים על מנת לקנן בו.
טיול עומק זה לוקח אותנו אל פיורדים, הרי געש, כפרים ציוריים וקרחוני ענק

יום 1/ תל אביב – איסלנד Tel Aviv – Iceland

נצא בטיסה מתל אביב לאיסלנד. לאחר נחיתה וסידורי כניסה לאי, נסיעה לאורך חצי האי רייקינס אל עיר הבירה ריקיאוויקReykjavik , הבירה הצפונית בעולם. נוכל לראות את הנוף הגעשי מצד אחד ואת הים הצפוני מצד שני. נוכל לראות גם את “קייליר” – חרוט געשי בצורת פירמידה. העברה למלון בריקיאוויק.  ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 2/ מעגל הזהב והלגונה הסודית  The golden circle – Thingviller – Geysir – Gulfoss

נקדיש את היום לשלושת אתרי החובה למטייל באיסלנד. נסיעה אל אתר הפרלמנט העתיק של האיסלנדיים הנקרא ת׳ינגווילר ונמצא בשמורת טבע לצד אגם תינגווילר. בשנת 930 לספירה יסדו המתיישבים הוויקינגים את ה”אלטינגי” – הפרלמנט של המתיישבים באי. נצא לסיור הליכה בין קירות הבזלת, הנחלים והצמחייה. נמשיך מכאן אל הגייזר סטרוקור, אחד הגייזרים הפעילים והגדולים בעולם המתפרץ כל כמה דקות. נלמד על התופעה ולמה היא כל כך נדירה. נמשיך מכאן אל גולפוס – מפלי הזהב. סדרה של מפלים הנופלים אל תוך קניון בזלתי עמוק. מקור המים הוא קרחון הלנגיוקוטל הקרוב. מכאן ניסע אל העיירה פלודיר לרחצה באתר רחצה גיאותרמי הנקרא גם הלגונה הסודית. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 3/ הר הגעש הקלה ולנדמננלאוגר Landmannlaugar ( אוטובוס שטח (HIGHLANDER

טיול לאיסלנד אינו מושלם ללא ביקור ברמות הגבוהות של האי הנקראות היילנדס. היום נבקר ברמות הגבוהות של דרום האי. ניסע בסמוך לנהר הטיורסאו, הנהר הארוך ביותר באי (כ 230 ק”מ) נראה את הר הגעש הקלה – הר געש פעיל שעיצב את הנוף בחלק הזה של האי ונעבור נופים ירחיים וחצי מדבריים, שפכי לבה עתיקים לצד נהרות קרחונים, טחב ירוק והרים צבעוניים. לקראת צהרים נגיע לשמורת לנדמננלאוגר – אחד האתרים היפים ברמות הגבוהות, המשופע בשפכי לבה עתיקים, נחלים זורמים, נביעות של מי קיטור ועמקים צבעוניים. אפשרות לרחצה במעיין המים החמים הצמוד לאתר הקמפינג (במידה והזמן יאפשר זאת). אחר הצהרים נסיעה חזרה למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 4/ החוף הדרומי והקניון של לאקי Laki -Seljalandfoss – Skogafoss – Dyrholaey – Black beach Reynisfjara  

נקדיש את היום לאזור החוף הדרומי של איסלנד בצל שני קרחונים שעיצבו את הנוף כאן – אייפיקליוקול ומירדלסיוקול. נצא בהליכה לתצפית על קניון לאקי המדהים ביופיו ונלמד על ההתפרצות העצומה של הר הגעש שהתרחשה  באיסלנד במאה ה-18 וגרמה לאסון בקנה עולמי שהרג רבבות אנשים, בעלי חיים, הרס רכוש רב והורגשה כמעט בכל העולם. אפר וולקני שכיסה את השמיים גרם לרעב עולמי. נבקר במפל סילייאנדפוס, הנופל מצוק גבוה וניתן להקיף אותו בהליכה מסביב – 360 מעלות. נמשיך אל מפל סקוגפוס – אחד המפלים הגדולים והמרשימים של איסלנד. נמשיך בנסיעה לאורך קרחון המירדליוקול והחופים השחורים שנוצרו בעקבות התפרצויות וולקניות מתחת לקרחון. נבקר בצוק של דירוהלי ובמגדלור הישן. מכאן תצפית מושלמת על חופי הבזלת השחורים ועל הים הצפוני. זאת גם הנקודה הדרומית ביותר באי. סיכוי גדול לראות את הפאפינים – עופות הים הצבעוניים – הציפור הלאומית של איסלנד. מכאן נמשיך אל חופי החול השחור ברייניספייארה ואל צוקי הטרולים. ארוחת ערב ולינה במלון באזור.

יום 5: שמורת סקפטפל ושייט בלגונת הקרחון Skaftafel  Sveinafelljokull Glacier

Jokulsarlon Glacier lagoon –

נסיעה מזרחה לאורך שפכי לבה עתיקים מכוסי טחב ירוק ועבה. הנוף המוזר הזה הוא תוצאה של מספר התפרצויות וולקניות בהר הגעש לאקי בסוף המאה 18. נגיע אל שמורת סקפטפל, למרגלות קרחון ווטנהיוקול – הקרחון הגדול ביותר באי (ובאירופה) שעיצב את הנוף של דרום, מזרח וצפון האי. נבקר בשמורה הירוקה בה מפלי מים מקסימים ותצפיות נוף מרהיבות. נמשיך מזרחה אל יוקולסרליון – לגונה ענקית בין הקרחון והים. גושי קרחון ענקיים נשברים מהקרחון ונסחפים במי הלגונה ואל הים – לחלקם ייקח התהליך למעלה מחמש שנים. נצא לשייט ברכב אמפיבי בין הקרחונים הצפים עם סיכויים טובים לראות כאן כלבי ים. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 6/ הפיורדים המזרחיים וקניון סטודלגיל Egilsstadir – Djopivogur – Studlagil canyon

המשך נסיעה מזרחה בצל קרחון הווטנהיוקול ועמקים קרחוניים מרשימים. נתחיל בנסיעה לאורך הפיורדים המזרחיים, הרים גבוהים, לגונות עם ברבורים וחופים פראיים. נעצור לתצפיות וצילומים של הנוף. נבקר בכפר דיופיווגור – כפר דייגים ציורי, עתיק וצבעוני. מכאן נעפיל אל העיירה אגילסטדיר – בירת הפיורדים המזרחיים. אחר הצהרים נבקר בקניון הסטודלגיל – קניון עמוק עשוי קירות משושי בזלת שהתגלה לאחר ירידת פני המים בנהר לפני מספר שנים. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 7/ הרמות המזרחיות, מפל דטיפוס, אגם מיוואט Lake Myvatn – Detifoss fall

נעפיל אל הרמות הצפון מזרחיות ונעצור להתרעננות בחווה מבודדת בשם מודרודלור. חלק ממבני החווה עשויים אדמת כבול ועשב בהתאם למסורת הבנייה האיסלנדית העתיקה. מכאן נמשיך לצפון איסלנד ואל מפל דטיפוס, המפל הגדול ועוצמתי ביותר באירופה. מי הקרחון נופלים כאן לקניון בזלתי עמוק. ניסע אל אגם מיוואט העשיר באתרים וולקניים וגיאותרמיים של גייזר קיטור, בוץ מבעבע וגופרית. האגם משמש אתר קינון לעשרות מינים של עופות מים המגיעים לכאן כל קיץ.  לינה וארוחת ערב באזור.

יום 8/  אגם מיוואט  – אקוריירי Akureyri – Lake Myvatn

נקדיש את היום לביקורים מסביב לאגם מיוַואטְ והר הגעש קראפלה(Krafla)  הנמצאים באזור מיוחד זה, שניהם בחזקת אוצר קסום – הן לצפרים והן לגיאולוגים. באגם נוכל לצפות בעופות מים שונים המגיעים בהמוניהם לקנן באזור האגם. בסביבתו הקרובה של הר הגעש קראפלה שהתפרצותו האחרונה הייתה ב-1984, נוכל לצפות ב”מצודות” לבה, תצורות סלעים שונות ומכתשים שנוצרו בשתי סדרות של התפרצויות געשיות . סימנים לפעילות הגועשת מתחת לפני השטח אפשר לראות גם כיום והם מתבטאים באדים, עשן ובועות המבעבעים דרך הסדקים של שכבת הקרקע העליונה. נראה את אחד מהלועות של הר הגעש ונטבול בלגונה – אתר רחצה גיאותרמי.

יום 9: אקוריירי  – חצי האי סנייפלסנס– Snaefellsnes , Akureyri

נבקר בעיר אקוריירי ובמדרחוב הקטן של העיר. נקדיש גם זמן לגנים הבוטניים של העיר בו נוכל לראות מינים רבים של צומח המאפיינים את אזור החוג הארקטי ולידם מבני עץ ישנים ויפים.
נסיעה מערבה דרך עמקים ציוריים ונוף הרים מרשים אל אזור סקגפיורד. לחלק זה של האי היסטוריה ויקינגית ארוכה של התיישבות, מאבקים וחקלאות. נבקר בגלומבר – מוזיאון התיישבות איסלנדית מהמאה ה 19 ובו תצוגה יפה של בתים, חלקם בנויים אדמת כבול וטחב –  מקום ראוי
ללמוד על התרבות החומרית של האיסלנדיים לאורך ההיסטוריה. נמשיך לעבר חצי האי סנאיפֶלְנס(Snæfellsnes)  אותו מכנים בשם “איסלנד המיניאטורית” כי נמצאים בו אתרים רבים טיפוסיים לנופים במקומות אחרים  בארץ כולה, ביניהם הר הגעש סנאיפלסיֵקוּל,(Snæfellsjökull volcano)  הנחשב לאחד מסמליה של איסלנד ואשר התפרסם בספרו המפורסם של ז’ול ורן – “המסע אל בטן האדמה”. ניסע לאזור החוף העשיר בעופות יבשה וים שונים ונקווה לראות גם כלבי ים ואולי אפילו לווייתנים.

נמשיך לאזור ארנרסטפּי(Arnarstapi) , אזור המכיל תצורות סלע בזלתיות מרשימות ונבקר בכפר המיוחד הטנר. במידה ומזג האוויר והזמן יאפשר, נעשה באזור זה הליכה קלה לאורך קו החוף המדהים. ארוחת ערב ולינה באזור בורגרנס.

יום 10/  הליסנדור – סטיקיסְהולמּר – (Stykkishólmur) קוַאמְסְטַאנְג(Hvammstangi ריקיאוויק
הבוקר נצא לכיוון עיירות הדיג הקטנות והמיוחדות באזור. בביארנֵארהֵפן(Bjarnarhöfn)  נוכל לעמוד מקרוב על תהליך שימור בשר הכרישים עפ”י המסורת האיסלנדית; זה המקום
היחידי באיסלנד שעדיין משמר מסורת זו. משם נמשיך לעיירה הציורית סטיקיסהולמר ממנה נצא לשיט ייחודי במפרץ ברֵיידַ’אפְיֵרְדוּר;(Breiðafjörður)   עם מעט מזל נוכל לצפות
בכלבי ים ועופות מים האופייניים לאזור. במשך השייט נוכל לטעום משלל הדגה הטרייה, שניצוד אל מול עינינו – וכמובן להתרשם מהתצורות הגיאולוגיות המיוחדות שבאיים שממול.
נמשיך לסייר בחצי האי המרתק עם מס’ תצפיות מרהיבות, נעבור בעיר המחוז בורגרנס, בטרם נגיע לעת ערב לארוחת ערב ולינה בריקיאוויק.

יום 11/ איסלנד – תל אביב Iceland – Tel Aviv

בהתאם לשעת ההמראה, השלמת סיורים בריקיאוויק. נבקר בכנסייה הגבוהה הלגרימס וברחובות הצבעוניים של העיר, נראה את ה-הרפה – מבנה זכוכית מרשים ליד הנמל, כיכר העיריה ועוד. העברה לשדה התעופה וטיסה לארץ.

 

*סדר הביקורים והלינות עשוי להשתנות.

**יתכנו שינויים, ביטולים או עיכובים בתכנית הטיול עקב תנאי מזג אויר או תנאי דרך שיכולים לסכן את המטיילים. טיולי מילניום והמארגנים המקומיים אינם אחראים על שינויים הנובעים מכח עליון.

*סדר הביקורים והלינות עשוי להשתנות.

**יתכנו שינויים, ביטולים או עיכובים בתכנית הטיול עקב תנאי מזג אויר או תנאי דרך שיכולים לסכן את המטיילים. טיולי מילניום והמארגנים המקומיים אינם אחראים על שינויים הנובעים מכח עליון.

המחיר כולל:

טיסות

מלונות

4 כוכבים או הטוב שיש במקום

כלכלה

חצי פנסיון

תחבורה

אוטובוס מאוורר לאורך המסלול +  אוטובוס שטח  HIGHLANDER  על פי התוכנית

הדרכה

מדריך ישראלי

כניסות לאתרים

 *שמורת הטבע תינגווילר

*מעגל הזהב והלגונה הסודית

*הר הגעש הקלה

* שמורת לנדמננלאוגר

*האי היילנדס  והחוף הדרומי

* המכתשים של לאקי

*הצוק בדירהולי

*מפל סילייאנדפוס

*מפל סקוגפוס

*קרחון המירדליוקול

* חופי החול השחור ברייניספייארה

* שמורת סקפטפל

* קרחון ווטנהיוקול

* שייט ברכב אמפיבי בין הקרחונים הצפים.

* הפיורדים המזרחיים וקניון סטודלגיל

* כפר דיופיווגור

* העיירה אגילסטדיר

* הרמות המזרחיות, מפל דטיפוס

* אגם מיוואט

* הר הגעש קראפלה

* רחצה בלגונת אגם מיוואט

* מפלי גודפוס

* אקוריירי הגנים הבוטניים

* סקגפיורד

* גלומבר – מוזיאון של בתים איסלנדיים מהמאה ה 19

* חצי האי סנייפלסנס

* שיט ייחודי במפרץ ברֵיידַ’אפְיֵרְדוּר

*ריקיאוויק כנסיית הלגרימס

טיפים

תשר לנותני השירותים למעט המדריך הישראלי

**לתשומת לבכם, אין שירותי סבלות במלונות באיסלנד**

המחיר אינו כולל:

מיסים

ביטוח

ביטוח נסיעה רפואי ומטען * מומלץ ביטוח מורחב ומותאם לתקופה זו* ניתן לרכוש במשרדנו

הוצאות אישיות

כל הוצאה בעלת אופי אישי לרבות תוספת חדר ליחיד

בדיקות קורונה לפני היציאה ולפני החזרה לארץ

תשר למדריך הישראלי

תנאי תשלום:

ניתן לשלם בכרטיס אשראי ב-3 תשלומים אוו בקרדיט לפני היציאה

העברה בנקאית : שקלית / דולרית 

cancle bottom

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement