back
Loading...

התחברות

קבלת סיסמה

back

דוחות רכזים

שלום: Name רשימת הקבוצות שלך

cancle top

יוון- יהדות הגות ודמוקרטיה

מסלול טיול מאורגן ליוון – 6 לילות, 7 ימים

 יום 1:תל אביב – תסלוניקי

טיסה לסלוניקי, עם ההגעה יציאה  לסיור המודרך בסלוניקי בו נתוודע להיסטוריה המפוארת של העיר ואתריה. נבקר בבית הכנסת של סלוניקי ובמוזיאון היהודי, המתאר את תולדות הקהילה המפוארת של העיר מאז הקמתה ועד ימינו.

נבקר גם בכיכר אריסטוטלוס, אשר בקרבתה הטיילת הרחבה ואזור הטברנות, נראה את המגדל הלבן – סמלה של העיר ואת פסלו של אלכסנדר מוקדון.

בתחנת הרכבת ממנה גורשו יהודי העיר למחנות ההשמדה נערוך טקס זיכרון , נבקר בעיר העתיקה מימי העות’מניים, נראה את בית הולדתו של כמאל אטאטורק, מייסד הרפובליקה התורכית,ועוד אתרים הקשורים להיסטוריה היהודית – ביניהם האנדרטה לנספים בשואה בכיכר החירות (אלפתריאס) והאוניברסיטה שנבנתה על חורבות בית הקברות היהודי .

בתום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה בתסלוניקי

 יום 2:  תסלוניקי – ווריה- אדסה – המעיינות החמים בלוטראקי פוזאר – קסטוריה

לאחר ארוחת בוקר במלון,

נצא לביקור במחוז מקדוניה היוונית. ווריה ,עיר יפה עם בנינים הבנויים בסגנון עות’מאני שבה נבקר בשכונה היהודית “שכונת בארבותה” שלפי המסורת התגוררו בה יהודים “רומניוטים”  עוד מתקופת בית שני.

נבקר בבית הכנסת המשופץ והמתוחזק על ידי משפחה יוונית נוצרית, ונספר את סיפורה המרתק של הקהילה וסופה הטראגי.

ניסע לאדסה – עיירה השוכנת על גבעה  ובה זורמים מים שמתנקזים למפל מרשים עליו ניפצה מכמה זוויות מבט ואפילו מאחוריו. נמשיך לביקור ולטבילה במעיינות החמים הציבוריים הממוקמים באתר המרחצאות לוטראקי – פוזאר, שמורת טבע ירוקה ושופעת מים בצפון מחוז מקדוניה היוונית.                                                                                                                                      בתום הסיור  – לינה בקסטוריה

 יום 3:  קסטוריה – מצובו -יואנינה 

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בנסיעה דרומה לכיוון יואנינה בדרך יפיפייה. בדרך נעצור בנקודות נוף מרהיבות. ניסע למצובו, הנחשב לכפר היפה והציורי ביותר בהרי הפינדוס – Pindus .

נגיע ליואנינה (Ioanina), נערוך סיור באתריה של העיר השוכנת לחוף אגם קטן, נבקר בבית הכנסת היהודי, ונפגוש את אלגרה – ממעט תושביה היהודים של העיר שנותרו במקום. נשמע את תולדות הקהילה היהודית העתיקה מאז ועד היום . נשוט על האגם הקטן אל האי עליו שוכן מבצר ביזנטי, נסייר בין בתי הרובע המשופצים, הכנסייה והגלריות המצויות במקום ואנדרטת השואה.

בערב נגיע לבית המלון. ארוחת ערב בטברנה מקומית עם מוסיקה חיה. לינה ביואנינה.

יום  4: זגוריה  Zagoria– מונודנדרי –Monodendri, ויקוס –Vikos יואנינה

נצא ליום טיול בחבל זגוריה. ניסע תחילה לכפר מונודנדרי, הקרוב לגבול האלבני והינו אחד היפים באזור, שבתיו בנויים מאבן צפחה אפורה.

 נצפה על קניון ויקוס, מהעמוקים והצרים ביותר בעולם, נערוך טיול רגלי ונגיע לנקודות תצפית יפות. נזכיר את לוחמי המחתרת היהודים והסיפור המופלא של הסיוע שנתנו הכפריים היוונים בהסתרת היהודים שנמלטו מהנאצים.

נחזור ליואנינה ונטייל לאורך הטיילת היפהפייה עטורת עצי דולב, בתי קפה והטברנות. ארוחת ערב במלון. לינה ביואנינה.

יום 5:  יואנינה  Ioannina – מטאורה- פיליון ורגינה  Vergina

לאחר ארוחת הבוקר,  ניסע  למטאורה, אל  אחד האזורים המרהיבים ביוון ואולי בעולם כולו. נבקר בשניים מהמנזרים “התלויים” הממוקמים על ראשי מצוקים גבוהים שנבנו לפני כמה מאות שנים על ידי נזירים, ושימשו להם כמקום מפלט, ונצפה אל הנופים היפים של עמק תסאליה על רקע רכס הרי הפינדוס. נרד בנסיעה לקלמבאקה, עיירה השוכנת למרגלות המנזרים התלויים להפסקת צהריים . נמשיך בנסיעה מערבה ולקראת ערב נגיע לבית המלון בחצי האי פיליון.  ארוחת ערב בטברנה.  לינה בפיליון

יום 6:  וולוס –חצי האי פיליון- ליטוחורו למרגלות האולימפוס, וורגינה –קברי המלכים המקדונים -סלוניקי

לאחר ארוחת הבוקר , נרד אל העיירה וולוס ונסייר לאורך החוף המפורסם בו צולמו סרטים רבים, לאחר מכן נבקר באנדרטת השואה בוולוס וסיפור ההצלה המופלא של רוב קהילת וולוס מציפורני הנאצים.

משם ניסע לליטוחורו למרגלות האולימפוס שם נסעד ארוחת צהריים בכפר הקסום.

 נמשיך לביקור בורגינה,  נפגוש מדריך מקומי  וניכנס לאתר ארכיאולוגי מרשים בו נתגלו הקברים המלכותיים של מלכי מקדוניה הקדומים, ובהם קברו של פיליפוס השני אביו של אלכסנדר הגדול, קבר בנו של אלכסנדר וכל האוצרות שנקברו יחד איתם על פי מסורת הקבורה במקום לפני 3,300 שנה.

בתום הסיור ניסע למלון ובערב נצא לטברנה לארוחת סיום המסע . לינה בתסלוניקי

יום 7: 

לאחר ארוחת הבוקר טיסה חזרה (במידה והטיסה מאוחרת סיור נוסף בעיר)

**ייתכנו שינויים במסלול בהתאם ליעדי הטיסה בתקופה הרלוונטית

cancle bottom

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement